У Бобриці вiдбувся ТомСоєрФест-2015

Бобриця > Новини Бобриці > У Бобриці вiдбувся ТомСоєрФест-2015

Жителі села Бобриці створили перші арт-обєкти.  

Щорічний фестиваль вуличного соціального мистецтва.
1 - 7 травня 2015 р.

Бобриця, як і будь-який інший населений пункт України, має свою історію, свою структуру, свої лінії пам'яті, які проходять вздовж парканів. За парканами знаходяться вдома, за будинками - люди, за людьми - пам'ять і відносини. ТСФ - це подія, яка увійшла в історію Бобриці і стала традицією відносин.

Під час першого фестивалю у 2015 році, в якому взяло участь більше 110 жителів та гостей села, як дорослих, так і дітей, було створено 5 арт-об'єктів на парканах.

Протягом тижня всі бажаючі мали змогу приєднатися до наповнення арт-музею під відкритим небом, перетворивши нудні бетонні паркани в сучасні полотна. Від учасників не вимагали ніякої спеціальної підготовки або навичок, тільки бажання долучитися, адже художні роботи проходили під керівництвом професіоналів.

Так, наприклад, велика огорожа при в'їзді в село стала об'єктом для піскельного зображення легендарної «Мони Лізи» Леонардо да Вінчі. Місце було обрано не випадково - паркан котеджного містечка "Бобриця парк", який живе досить автономним життям по відношенню до територіальної громади села. Тому ця подiя стала важливим кроком на шляху до об'єднання.

До створення ще однієї картини «Гребля Бобра» долучились діти. Вони охоче і завзято допомагали автору Anozerstudio розмальовувати паркан. Результат вийшов дивовижний.

До речі, самоорганізація і взаємодопомога в Бобриці працюють результативно. У той час, коли чиновники занепокоєні та стурбовані, і держава не дає коштів, прості вкладають свій час, сили та кошти. Адже для створення чотирьох стріт-арт об'єктів вдалося зібрати близько 45 000 грн, завдяки кільком жителям села. Іншу необхідну частину покрили за допомогою краудфайндінга - кожен бажаючий міг підтримати ініціативу громади і стати "акціонером" фестивалю, придбавши «акції Тома Сойєра». Також для дорослих був передбачений реєстраційний внесок, так званий «Комплект Тома Сойєра» вартістю 150 грн, який частково компенсував витрати на матеріали. 

З 2016 року ми хочемо розширити географію і запросити культових європейських стріт-арт художників з Польщі, Німеччини та Італії

Посилання на об'єкти 

Дописи учасників з мережі Фейсбук:

Натали Чередник: «Выражаю огромную благодарность за возможность поучаствовать в‪ #‎ТомСойерФест! А особенно инициаторам и организаторам! Было во первых - очень приятно пообщаться, увидеть вас и других участников, единомышленников! Воодушевлена вашим настроем! Во вторых- чудесный пикник, с очень вкусным шашлыком, пирогом со шпинатом, и т.д - список велик. ДЯКУЮ!!!!»

Марина Иголкина: «#‎ТомСойерФест- це круто!!! Емоції черезкрай!!! Вдячні організаторам та нашому художнику!!!» 

Дивіться сюжети на каналах:

 - 5 канал

- телеканал СТБ

- телеканал 112

home Думай глобально, дій локально