Арт село

Бобриця > Арт село

У світі є приклади, коли мистецтво стає невід’ємною частиною населеного пункту, його своєрідною візитівкою.

Ми впевнені, що зможемо додати ще один з таких елементів на мапу, довести, що сучасне мистецтво може жити поза галерей і залишатися першокласним, що інтерес і здатність у творчості є прерогативою НЕ тільки столиць і великих міст. 

Ми – це smART village BOBRITSYA: унікальне явище для України, коли мистецтво приходить до мешканців, заповнюючи собою публічні простори, та становиться частиною повсякденного життя. Це соціокультурний проект, який дає можливість громаді відчути свій потенціал, художникам – самовиразитися, гостям села – надихнутися, а пересічним громадянам – доторкнутися до гідного візуального середовища.

Одна з прикмет сучасності - що сьогодні населені пункти конкурують за людські та фінансові потоки. Але, як показав час, без чіткої концепції та постійної роботи над усіма складовими поселення вони швидко знекровлюються та вмирають. Та навпаки – грамотний сталий розвиток навколишнього середовища наповнює змістом життя його мешканців, зміцнює сусідськи зв’язки та приваблює туристів – й не в останню чергу інвесторів. Щоб зробити село абощо таким привабливим населеним пунктом, потрібно надати йому індивідуальних рис – щоб кожен з мешканців міг пишатися, що він живе саме тут, а у всіх інших при згадці виникав чіткий (та цікавий!) образ.

Таким чином, для надання Бобриці індивідуальності та створення позитивного іміджу реалізуються декілька соціокультурних напрямків. По-перше, це паблік-арт – коли витвори мистецтва презентуються не у стінах музеїв, а оточують глядача саме у суспільному просторі. Це ландшафтний дизайн, стрiт-арт, малі архітектурні форми тощо. 

По-друге, це колективна практика модернізації спільного простору – коли кожен мешканець села виходить за коло свого двору та залучається до загальної справи. Зрозуміло, що це формує зовсім інше ставлення до території за межами «приватного» - вона отримує частину праці та енергії кожного мешканця, та набуває цінності в його очах. До того ж, зміцнюються сусідські зв’язки, а спільний час, наповнений колективною працею на загальну користь, набуває нового сенсу. 

По-третє, у селі дуже успішно розвивається скульптурний парк Бобриці, де сучаснi скульптори з мировими іменами експонують власні роботи, зроблені під час перебування на щорічному мiжнародному скульптурному симпозіумі. В-четверте, цілорічні культурні події – перфоманси, концерти, виставки, виступи артистів та кінопокази.

Усе, що ми робимо, ми робимо для мешканців Бобриці. Ми ризикуємо, але віримо у свої сили. Даємо шанс усім, але запрошуємо найкращих експертів. Експериментуємо, але знаємо, що робимо. Ми маємо власну візію щодо розвитку нашого села, що згодом саме стане витвором мистецтва та мотивуючим прикладом для інших населених пунктів України.  

home Думай глобально, дій локально