Зробити село комфортним

Бобриця > Новини Бобриці > Зробити село комфортним

Фото до статті зроблено під час робіт по влаштуванню колотої бруківки на новому перехресті з рухом колом в центрі села Бобриця. Гранітна бруківки один з чотирьох видів покриття, вздовж перехрестя проходять пішохідна і велосипедна доріжки, закінчення робіт – 26 вересня. Така увага до деталей – вже норма в «казковому селі Бобриця», як звикли називати його жителі. Важливі перетворення відбулись у 2014 році з початком тісної співпраці «новоселів», що приїхали в село за останні роки і корінних жителів. Було буквально так: зібрались і домовились спільно будувати село своєї мрії, де збережена природа, комфорт життя не менший ніж в місті, але відсутня багатоповерхова забудова. Такого села, де хотітимуть жити наші діти.

Ініціатор проєкту "Казкове село Бобриця", підприємець Роман Іваненко, Бобрицький сільський Голова Олександр Король.

З того часу у нас впроваджено централізований роздільний збір сміття, на десятках толок вичищені ліси навколо і знищені всі старі стихійні смітники, збудована центральна площа, де проводяться ярмарки-фестивалі (якщо ви ще не були – то обов’язково завітайте), освітлено всі пішохідні переходи, збудовано прозорі сучасні зупинки для громадського транспорту в спеціальних «карманах», змонтована система відеоспостереження (більше 20 камер на основних перехрестях і в’їздах в село), зроблений капітальний ремонт ФАПу та будівлі будинку культури, збудовано два нові сквери для прогулянок і нові дитячі майданчики в різних частинах села, реконструйовано центральний сквер з влаштуванням автоматичного поливу, прокладено сім кілометрів нових доріг. На черзі реалізації вже розроблених і затверджених проєктів нового дитячого садку, памп-треку, півторакілометрової вело-пішохідної доріжки з парковою зоною.

Спитаєте за які гроші? – Теж спільно. Наприклад спільнокоштом жителів робили ремонт за 120 тисяч гривень у будинку хлопця, що воював на сході Україні, теж спільнокоштом влаштовували новорічну ілюмінацію всіх будівель в центрі села. Крім того з 2015 року місцевий бюджет Бобриці зріс у більше ніж 10 разів за рахунок реєстрації бізнесів «новоселами», цього року власні доходи села будуть майже 9 мільйонів гривень. За рахунок професійної роботи з проєктами, з обласного та районного бюджетів залучено майже 20 мільйонів гривень на розвиток інфраструктури. Звіт про використання коштів з бюджету регулярно публікується в нашій газеті. В той час коли вся країна ділить суспільство на «владу», «бізнес» і «звичайних жителів», у нас в селі є одна громада зі спільними цінностями і цілями, яка обирає серед себе на 5 років Голову і депутатів для управління територією. Ми вже знаємо як збудувати комфорт у селі, зробити його багатим, зберігши ідентичність і природу, не перетворюючи його в бетонне гетто з багатоповерхівок і складів. Звертаємось до наших сусідів в невеликих селах нової адміністративно-територіальної одиниці – Білогородській ОТГ: в жовтні ми оберемо нову спільну місцеву раду і вектор розвитку, давайте захищати інтереси сіл разом, оскільки кількість наших жителів приблизно рівна Білогородці і Святопетрівському.

 

"Нові зупинки громадського транспорту в селі Бобриця"

 

 

 

home Думай глобально, дій локально