Семінар спільноти фермерів-козоводів зі всієї країни у #казковеселоБобриця

Бобриця > Новини Бобриці > Семінар спільноти фермерів-козоводів зі всієї країни у #казковеселоБобриця

6 жовтня, п'ятниця, у кабінеті Бобрицького сільського голови задзвонив телефон:
"- Вас турбують з Міністерства сільського господарства, у вас завтра відбудеться перший всеукраїнський Семінар-практикум "МОЛОЧНЕ КОЗІВНИЦТВО. Сімейні тваринницькі ферми - перспективи розвитку в Україні". А чого у вас? - є ферма велика козина? На базі ферми?
- Ні, у нас приміське село, з фермами не дуже, бо у нас формат трохи інший, скоріше рекреаційний, ніж сільськогосподарський.
- Ну добре, може тоді у вас в кожному дворі кози у людей?
- Кози то є, але не у всіх. У кількох дворах.
- Ну добре, а чого тоді вони у вас збираються?.."
В старій планово-радянській системі координат для проведення таких подій потрібні якісь технологічні "якорі". Логіка працівників державного апарату прив'язує ці "якорі" до всіх подій, через те, часто, відчуваєш себе на них як у машині часу, ніби повернувся років на 40 назад...
 
Головна причина виявилась банально прозаїчна і людяна: гостинність. Просто дізнавшись про ініціативу Форуму козоводів (https://kozovod.com) та Фермерського господарства "Золота коза" щодо зборів, Бобрицька сільська рада та "Бобрицький ярмарок" запросили провести семінар-парктикум у #казковеселоБобриця.  Соціально-економічна модель розвитку громади передбачає підтримання території в ідеальному екологічному стані, збереження природніх ландшафтів та рослинності для забезпечення умов розвитку малих виробництв, в тому числі й с\г продукції, розвитку рекреаційної галузі. В Бобриці вже рік проводиться Бобрицький ярмарок, що збирає раз на місяць крафтових виробників продукції з навколишній територій, та навіть сусідніх областей. Місцева громада разом з сільською радою пропагують підтримку таких виробників, "Купуй локальне" - це не просто фраза, а формат підтримки населенням праці місцевих фермерів, невеликих виробників.

В програмі семінару говорили про створення та функціонування сімейних тваринницьких ферм, продукцію сімейних ферм, створення власної торгової марки, практичний досвід просування продукції сімейних ферм на ринку України - окремим був виступ по конференц-зв'язку керівника Асоціації крафтових виробників Тараса Парандія. Окремий блок доповідей стосувався благоустрою кіз (європейський сучасний погляд), паразитарним захворюванням кіз: діагностиці, лікуванню та профілактиці. Нам найцікавішими здались доповіді Наталії Якименко (заступник голови правління ГС «Вівчарство та козівництво України») щодо 10-ти кроків по організації малих сімейних ферм, основних правил перевірки виробників харчових продуктів та перспективи щодо розвитку кооперації серед малих сімейних ферм та Ірини Буряківської (господарство "ЕКОБУРЯКИ"), яка цікаво та доступно на прикладі свого господарства показала можливості просування продукції та пошуку клієнтів для малих сімейних ферм. 

Бонусом став конкурс крафтових сирів "Народний вибір": 34 сири було представлено на дегустацію. Логіка конкурсу була така, що учасники семінару мали можливість віддавати голос за кожний сир, що сподобався. Так, переможцями стали: ФГ "Лісова", ФГ "Ромео & Джульєтта", ФГ "Екобуряки", ФГ "Коза UA", ФГ "Золотая Коза", Дмитро Домашенко, Чернецька Олена, Бойченко Олена, Богуславська Ірина. Хтось з присутніх відмітив, що кількість представлених на дегустації козиних сирів перевищила представлену два тижні тому на спеціалізованому фестивалі на київському ВДНГ. Хоча немає в цьому нічого дивного - зазвичай найцікавіші дегустації якраз ті, які роблять виробники "між собою", раніше в Україні просто не було стільки виробників.
 
Перша подія відбулась, #казковеселоБобриця, можливо, стане місцем щорічного традиційного зібрання українських козоводів та виробників сиру. Побачимось наступного року!
 
    

home Думай глобально, дій локально