Побороти амброзію

Бобриця > Новини Бобриці > Побороти амброзію

«Амброзія полинолиста» – рослина з  Америки, яка успішно окупувала всю Європу, в тому числі і територію України. Причина в тому, що амброзія здатна продукувати до 100 тисяч насінин, які в умовах грунту можуть зберігатися до 10 років. Боротись з цією рослиною необхідно, бо амброзія змінює структуру грунту, висушує його та збіднює на поживні речовини, затіняє аборигенні рослини, запобігаючи їх росту. Існує ще одна проблема: під час цвітіння, у період з середини липня аж до перших заморозків, пилок амброзії викликає сильні алергічні реакції (сльозотечу, чихання, підвищення температури тіла). Амброзійний поліноз часто супроводжується стомлюваністю, підвищеною дратівливістю, зниженням апетиту, депресією, нападами мігрені.

Кілька років амброзія стала помітною в Бобриці.  «Що робить комунальне підприємство «Бобриця» для запобігання розповсюдженню шкідливої рослини?» – з цим питанням ми звернулись до директора, Володимира Будкевича.

«В полях навколо села та вздовж доріг амброзія почала зустрічатись часто, і це нова проблема. Особливо щільно проростає в місцях, де проводяться якість будівельні роботи – насіння завозять з підсипкою, грунтами, будівельними матеріалами. Бобрицька сільська рада другий рік поспіль виділяє гроші на закупівлю гербіцидів. Цього літа працівники КП вже декілька разів обробляли уражені ділянки. Використовуємо «Раундап» - перша обробка знищує дорослі рослини, друга, через два тижні, - нову поросль. За сезон ми робимо декілька таких дворазових обробок і бачимо, що з кожним разом ріст амброзії все більше пригнічується, вона зникає. Цей спосіб – дієвий, значно кращий, ніж косіння. Головне – встигати обробляти до цвітіння, щоб не з’явилось нове насіння. В деяких місцях, де не встигаємо обробити гербіцидом, косимо. Головне – не дати рослині сформувати пилок.

НБ: «Як ви оцінюєте стан з амброзією в Бобриці – катастрофічний, помірний, гарний?»

ВБ: «Я б сказав – помірний. Ми активно боремось з цією проблемою, тому в порівнянні з іншими селами-сусідами, у нас підконтрольна ситуація. Водночас можемо краще. Територія Бобриці – майже 1 тисячу гектарів, комунальне підприємство фізично не може охопити все, контролюємо основні дороги, тротуари, інші місця загального користування. Є багато приватних ділянок, або фасадів, де виростає амброзія. Якщо всі жителі також активно будуть боротись з цією рослиною, думаю за пару років можна її повністю прибрати з території села.»

НБ: «Тож як саме кожному жителю у себе на території боротись з амброзією»?

ВБ: «Головне - не допускати цвітіння рослини, бо сотні тисяч насінин миттєво розносяться вітром. Поодинокі рослини краще виривати з коренем до цвітіння. Якщо ділянка ураження значна, то обробити її гербіцидом «Раундап» (дворазово, з інтервалом в два тижня). Можна проводити дворазове скошування – у період до цвітіння та за місяць після цього. Дуже важливо відновлювати рослинний покрив на пустирях та незасаджених ділянках, щоб там не з’являлись рослини – паразити.»

ВІД РЕДАКЦІЇ:

Амброзію часто плутають з іншими рослинами, наприклад, з золотушником канадським. На фото ці дві рослини поруч, зверніть увагу. Золотушник також не найкорисніша рослина, але у нього важкий пилок і він не так легко пересувається повітрям, тому не викликає під час цвітіння алергійних реакцій, хоча вдома для букетів використовувати його не варто.

home Думай глобально, дій локально