Підсумки року від Бобрицької сільської ради

Бобриця > Новини Бобриці > Підсумки року від Бобрицької сільської ради

Розробка нових проектів, отримання фінансування під готові проекти та робота з боржниками по податках. Основні питання, якими займався виконавчий комітет сільської ради впродовж року. Щодо цих питань ми поспілкувались із сільським головою – Олександром Королем та заступником сільського голови – Олексієм Радченком.

Олександр Григорович, що вдалося втілити в цьому році?

У цьому році влаштовано фінішний асфальтний шар по вул. Сосновій (1,4км). Фінансування отримано від департаменту регіонального розвитку при Київській обласній державній адміністрації. Проект фінансувався спільнокоштом: 85% з обласного бюджету та 15% з місцевого. Загальний бюджет 3,1млн.грн. Також розроблено проект на продовження асфальтування по вул. Сосновій, а також вулиць Південна, Лугова та Набережна. Проекти подані до Департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації для фінансування з бюджетів вищих рівнів.

Бобричан найбільше хвилює питання із будівництвом дитячого садка. Яка його доля?

Будівництва дитячого садка та школи першого ступеня планується розпочати в наступному році. Впродовж цього року повністю розроблено проект об’єкта та газової котельні для опалення приміщення. Загальний бюджет об’єкта – 110 мільйонів гривень. Мінімальна участь місцевого бюджету 10%, тобто 11 мільйонів гривень. Проект отримав позитивний висновок від вищого керівництва. Нами направлені звернення щодо фінансування до департаменту регіонального розвитку при Київській обласній державній адміністрації, Міністерства фінансів України, Комітет Верховної Ради України з питань бюджетута Києво-Святошинської районної ради. Сподіваємось увійти до плану фінансування на наступний рік.

А як щодо руху колом в центрі? Коли планується завершення?

В наступному році плануємо завершити реконструкцію руху колом. В цьому році не вийшло через марні обіцянки керівництва Києво-Святошинської районної ради. Наразі виконана третя частина проекту. Для повного завершення реконструкції необхідно 2,7 мільйони гривень. В цю суму входить верхній асфальтний шар, мощення бруківки та дорожня розмітка.

Що ще вдалося втілити в цьому році?

Розроблено техніко-економічне обґрунтування на зовнішні магістральні мережі господарсько-побутової каналізації по селу. Цей проект буде подано до Департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації для фінансування з бюджетів вищих рівнів в наступному році.

Олексію Володимировичу, ми розуміємо як багато грошей витрачається на розробку проектів, потім на їх фінансування з місцевого бюджету, але розкажіть докладніше про основні шляхи наповнення місцевого бюджету або де взяти гроші на розробку проектів та їх втілення?

З 01 січня 2015 р. в Україні введений новий вид оподаткування – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – який в повному обсязі зараховується до місцевих бюджетів за місцем знаходження об’єктів нерухомості. Наразі цей податок є одним з доходоутворюючих джерел наповнення місцевого бюджету с. Бобриця. Але, на жаль, в Бобриці є люди, які свідомо ухиляються від сплати цього податку, аргументуючи свою відмову різними приводами, наприклад, такими як: «я не отримав від податкової служби податкового повідомлення-рішення», «держава нічого мені не надала, чому я маю платити податки?», «я зверталася до податкової, мені казали, що немає такого нарахування», «нехай спочатку сільрада зробить дорогу до мого будинку»

Ось лиш деякі з них:

– Деркач О.Ю. (вул. Південна), який за 2015–2018 р.р. перед місцевим бюджетом с. Бобриця має заборгованість в розмірі 107773 грн.;

– Подоляка О.В. (вул. Молодіжна), яка за 2015–2018 р.р. перед місцевим бюджетом
с. Бобриця має заборгованість в розмірі 15784 грн.;

– Сорока Б.М. (вул. Лісна), який за 2016 рік перед місцевим бюджетом
с. Бобриця має заборгованість в розмірі 35241 грн.;

– Туманова С.Ю. (вул. Лісна), яка за 2016 рік перед місцевим бюджетом
с. Бобриця має заборгованість в розмірі 45575 грн.;

– Морженко О.Д. (СТ «Сузір’я»), який за 2015–2018 р.р. перед місцевим бюджетом с.Бобриця має заборгованість в розмірі  13659 грн., і цей список можна продовжувати.

Очевидно, таким людям байдуже, що від обсягу надходжень до місцевого бюджету села Бобриця залежить можливість реалізації найважливіших питань соціально-економічного розвитку населеного пункту (включаючи питання благоустрою та розвитку інженерно-транспортних комунікацій).

Які ще є джерела наповнення бюджету?

Місцевий бюджет с. Бобриця має великі обсяги недоотримання коштів від приватних замовників будівництва. Відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної документації», до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію, приватні замовники будівництва повинні сплачувати до місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту. Ці кошти зараховуються на спеціальний фонд місцевого бюджету та використовуються виключно на інфраструктуру с. Бобриця.

На жаль, більшість приватних забудовників звикли ухилятися від сплати внеску до бюджету. У зв’язку з відмовою в укладанні договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури села Бобриця, в місцеві загальні суди (за місцем проживання осіб) були подані три позовні заяви про визнання договорів укладеними. Вже є перший позитивний результат. Рішенням Печерського районного суду м. Києва від 04.03.2019 у справі № 757/48218/16-ц, залишеним без змін постановою Київського апеляційного суду від 07.08.2019, визнано укладеним договір від 27.12.2013 про пайову участь замовника будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Бобриця між виконавчим комітетом Бобрицької сільської ради та Максимовим С.С. Зазначеною фізичною особою в цьому році вже було сплачено в місцевий бюджет кошти, які підлягали сплаті у грудні 2013 року (зараз вирішується питання щодо стягнення із зазначеної особи інфляційних витрат за несвоєчасне виконання свого зобов’язання). Також тривають ще два судових спори про визнання договорів укладеними.

А чи були випадки, коли за судовим рішенням необхідно виплачувати з місцевого бюджету кошти?

У цьому році ТОВ «Українська факторингова компанія» позивалося до Бобрицької сільської ради щодо стягнення з бюджету понад 295 тисяч гривень в рахунок заборгованості фізичної особи – боржника, що мав нерухомість в Бобриці та помер у січні 2008 року. Незважаючи на важкий спір та ігнорування судом неодноразових порушень позивачем (на різних стадіях процесу) вимог процесуального закону, нам все ж вдалося «відбитися» від нав’язаного боргового зобов’язання. Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28.10.2019 у справі № 369/172/19 у позові було відмовлено.

І на останок, Олександр Григорович, привітайте громаду з прийдешніми святами.

Бобричани, нехай Різдвяні свята принесуть мир та спокій у ваші домівки, втіляться всі очікувані результати минулого року, здійсняться найзаповітніші Ваші мрії і ми з вами разом продовжимо будувати нашу бобрицьку екоспільноту.

Запрошую вас відсвяткувати новорічну ніч разом на центральній площі «під ялинкою».

Чекаю вас о півночі з родинами та у веселому гуморі.

home Думай глобально, дій локально