Школа з героїчним ім’ям

Бобриця > Новини Бобриці > Школа з героїчним ім’ям

Нещодавно Бобрицькій загальноосвітній школі І ступеня було присвоєно ім’я юного розвідника Петра Тимошенка, який віддано служив своїй країні під час ІІ Світової війни.
 
У 15-річному віці юнак, який на той час проживав у Києві, потайки полишив свій дім та вирушив на виконання спеціального розвідувального завдання. Під час виконання своєї місії юнак потрапив у полон. Він мужньо тримався на допиті, не виказав фашистам військову таємницю і був розстріляний ними у Бобриці як шпигун 10 вересня 1941 року. Петро Тимошенко похований у братській могилі в Бобриці. 
 
Урочисте зібрання з нагоди присвоєння почесного звання школі відбулося наприкінці 2014 року і стало логічним завершенням процесу, розпочатого ще на початку року. Адже перш ніж ухвалити таке рішення, педагогічна рада школи провела кропітку роботу. Процес стартував ще у січні минулого року. Батьківські збори, засідання педагогічної ради, громадське обговорення на рівні села та виховні заходи для дітей — «Година пам’яті» тощо.  
 
Очевидно, що така ініціатива не залишила байдужою жителів Бобриці. З огляду на реалії сьогодення, військові подвиги минулих років сприймаються з особливою пошаною та захопленням. Тож, маючи позитивні результати обговорення та широку підтримку громади, в Новий рік Бобрицька загальноосвітня школа увійшла вже з іменем юного розвідника. 
 
«Петро Тимошенко є прикладом мужності та героїзму для наших дітей. Почесно, що Бобрицька школа І ступеня носить ім’я цього відважного юнака. Меморіальна дошка Петру Тимошенку тепер зустрічатиме всіх школярів, педагогів та просто гостей закладу», — зазначив сільський голова Олександр Король.
 
«Присвоєння школі імені героя сприятиме патріотичному вихованню учнів. Цій же меті слугують і такі заходи, як години пам’яті «Слід на землі»,  «У нас є ким пишатись», «Пам’ять поколінь», «Два Петрики — дві долі», які регулярно проводяться у школі та бібліотеці. Також слід окремо відзначити і пам’ятні стенди «Пам’ятаємо» у школі та бібліотеці, створені на основі родинних світлин», — зазначила директор школи Валентина  Павлівна Кушнір. 
 
«Незабутні враження залишаться в пам’яті учнів, батьків і вчителів від чудового урока-екскурсії по лінії оборони Києва, яку майстерно провів педагог-пошуковець Олег Зіновійович Бобров, член президії київського міського історико-патріотичного клубу «Пошук» за сприяння сільського голови Олександра Короля, депутата сільської ради Владислава Данченка та настоятеля храму Покрови Божої Матері протоієрея Ростислава. Учасники екскурсії серцями доторкнулися до трагічної історії нашого минулого, побували в ДОТах, побачили стелу зі схемою оборони Києва, дізнались про мужніх захисників Вітчизни», — розповіла вчителька молодших класів Наталія Гаркуша. 
 
У свою чергу, завідувач бібліотеки Надія Петрівна Гаркуша вже відзначила і позитивні результати такої ініціативи: «Діти залюбки доглядають братську могилу, не пустують біля неї, покладають живі квіти, запам’ятовують імена похованих тут воїнів та бобричан, які не повернулися з війни. А зараз, у цей надскладний і тривожний час, учні пишуть листи воїнам в АТО з побажаннями швидкої перемоги та повернення додому цілими і неушкодженими». 
 
Урочисте відкриття меморіальної дошки відвідали також і колишня вчителька Людмила Грекова, яка збирала матеріали про Велику Вітчизняну війну для шкільного музею, та сестра загиблого героя Віра Сидорівна Дяденко. Саме вона, виступаючи на урочистому заході, звернулася до сільської влади та громади села Бобриця із закликом перетворити початкову школу на освітній заклад вищого рівня. І в цьому бажання бобричан повністю збігаються.
 
Запрошуємо вас завітати на офіційний сайт Бобрицької загальноосвітньої школи І ступеня ім. Петра Тимошенка Києво-Святошинської районної державної адміністрації www.bobrytsia-zosh.edukit.kiev.ua/

home Думай глобально, дій локально