Благоустрій перед парканом

Бобриця > Новини Бобриці > Благоустрій перед парканом

Життя в селі неможливе без взаємоповаги один до одного. Вчасно скошена трава перед парканом – це найменше, що ми можемо зробити один для одного. Кожному з нас приємно проходити повз охайні двори. Суспільне життя неможливо без суспільних договорів. Дотримання певних принципів та правил допомагає зробити життя зручним, безпечним та приємним – а це до вподоби кожному.

В 2014 році, з метою створення сприятливих умов для утримання та розвитку села, Бобрицькою сільською радою були прийняті Правила благоустрою (затверджені рішенням № 742-29-V 29-ї сесії Бобрицької сільської ради 6-го скликання від 11 вересня 2014 р.).

В одному з пунктів зазначено:

4.1.16 Правил благоустрою і утримання території сільської ради села Бобриця Києво-Святошинського району Київської області, а саме:

на території, що прилягає до приватної земельної ділянки (газон та зелені насадження між межею приватної земельної ділянки та дорогою, тротуаром шириною до 10 метрів) здійснювати догляд за деревами і кущами (підживлення, поливання, обрізання крон дерев і кущів, вирізування сухих гілок, знешкодження омели, обробка отрутохімікатами, утеплення кореневої системи, штикування ґрунту в ямах, розкриття і розв’язування кущів неморозостійких порід, стрижка живої огорожі), а також здійснювати догляд за газоном (регулярне косіння трави при перевищенні її висоти більше ніж на 15 см), квітниками: підживлення, поливання, прополювання.

У разі невиконання припису зловмисники будуть притягнуті до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У вересні представником сільради Олексієм Радченко та представниками громади були проведені обходи для виявлення порушення Правил благоустрою. Комісія відвідала вулиці Набережну та Шкільну. Проведені профілактичні розмови та видані приписи на виправлення порушень. Ми сподіваємося, що дві профілактичні розмови та чотири приписи, покладуть гідний початок, для загальносільського покращення благоустрою. Зо два тижні відбудеться повторний обхід для перевірки результатів виправлень.

В центральній частині села, територію перед парканом доглядає комунальне підприємство «Бобриця». В основному вони косять траву вулицями Козацька, Садова та Шевченко. Всі інші мають власноруч доглядати присадибну ділянку. Ми можемо довести, що це зовсім не складно!

Якщо ваш сусід порушує Правила благоустрою, прохання повідомити на ел. адресу Бобрицької сільської ради: info@bobrytsya-rada.gov.ua. Надсилайте фотографію порушення, адресу та ПІБ власника. Вкажіть Ваш номер телефону та з вам обов’язково зв’яжуться.

Відчайдушна жителька нашого села – Катерина Котлярська, відвідала деяких власників доглянутих територій перед парканом.

Охайні, доглянуті  ділянки вздовж вулиць завжди привертають увагу. Мимоволі роздивляєшся квіти або просто зелений підстрижений газон і відчуваєш подяку людям, що зробили цю красу. Начебто – дрібниця, а створює гарний настрій на цілий день.

Чи важко утримувати ділянку уздовж свого паркану доглянутою? Чому одні бобричани прибирають за своїм парканом, роблять клумби, висаджують квіти, а в інших  прибудинкова територія виглядає, немов занедбаний пустир  або місце для сміття та будівельних матеріалів? Що спонукає садити квіти не лише на своєму подвір’ї, а й на «землі громадського користування»? З цими питаннями я звернулась до своїх односельців.

У Людмили, що мешкає по вулиці Шевченка, 20, за парканом завжди ростуть квіти. Зазвичай там – кольорове різноманіття, але зараз, зважаючи на спеку – просто охайна, прибрана ділянка. Господиня  погодилась на невеличке інтерв’ю:

-          Скажіть, що спонукає Вас робити за парканом красу? Це більш для себе, чи для інших?

-          П’ятдесят на п’ятдесят, - посміхається Людмила. – Приємно, наближаючись до своєї хвіртки, бачити квіти. А ще приємно знати, що люди, проходячи повз, бачать - тут живуть добрі господарі.

-          Якім квітам  Ви надаєте перевагу?

-          Мені подобається різнобарвність, тому намагаюсь садити різні. Раніше вирощувала багато, навіть вибагливих до поливу. Зараз надаю перевагу тим, що добре витримують посуху. Це чорнобривці, ромашка, «кудрява бариня»...

-          Скажіть, чи важко зробить таку клумбу за парканом, а потім доглядати її?

-          Ні, не важко. Дійсно, треба приділити на це якийсь час, але ця робота – приємна.

Трохи далі по вулиці Шевченка - гарна, доглянута клумба. Володимир, сусід Людмили, розказує, що місце під клумбу зробив він сам, а квіти доглядає його дружина.

-          Володимире, чи багато часу приділяє дружина на те, щоб доглядати ділянку за парканом? Чи важко це робить?

-          Не сказав би, що багато. Це неважко, хіба що поливати треба.

-          Як вважаєте, від чого залежить ставлення людини до території, яка не є її власністю, але межує з нею? Адже є мешканці села, які не звертають уваги на її стан, їх влаштовує і сміття, і бур’яни за парканом. 

-          Все від людей залежить... Якщо людина не лінива – ніколи не дозволить, щоб за своїм парканом було брудно та неохайно. Це неповага до себе та до інших.

Проходячи повз паркану будинка 28 по вулиці Садовій, мимоволі уповільнюєш крок: аромат квітів змушує призупинитись. Біло-рожеві петунії виглядають чудово, незважаючи на спеку. Господиня оселі, Віра, розповідає, що взагалі не має проблем з поливом – петунії витримують будь-яку посуху. 

-          Навіщо Ви висаджуєте квіти за парканом?

-          Бо квіти – це краса. Краси має бути якомога більше. Роблю це для себе – це надзвичайно приємне заняття.

-          Які є складнощі в догляді прибудинкової території? Чи багато треба часу, грошей?

-          Нема ніяких складнощів... Ані часу багато, ані грошей – лише бажання зробити місце навкруги себе гарним.

-          Якщо це так просто – чому ж деякі люди «не помічають» сміття та бур’янів біля своєї оселі, викидають за паркан непотрібні меблі та речі, складують будівельні матеріали?

-          Це – лінощі та безвідповідальність. Необов’язково робити клумбу та висаджувати квіти, можна просто слідкувати за охайністю ділянки, що межує зі своїм будинком. Я не розумію людей, які роблять красу на подвір’ї, а на свою прибудинкову територію  не звертають ніякої уваги.

Підсумовуючи все вищезазначене, можна стверджувати: підтримувати ділянку за своїм парканом в чистоті – неважко і це не потребує значних витрат часу та грошей. Навіть часта відсутність не заважає хазяйновитим господарям це робить: з подивом дізналась, що власники одного з будинків, за парканом якого розташувались доглянуті квіткові грядки, не живуть в Бобриці постійно, а приїжджають сюди декілька разів на тиждень. Це дійсно вражає.

Трохи праці та поваги до себе та своїх односельців, бажання жити в гарному селі  –  і догляд за прибудинковою територією стане такою ж необхідною та звичною справою, як і прибирання у власному будинку. А наші діти, проходячи повз квіти, які посадила мама або бабуся, зможуть з гордістю сказати – цю красу зробила моя сім’я!

Наприкінці хочеться подякувати всім бобричанам, які не полінувались приділити трохи уваги землі поза межами свого подвір’я – за те, що роблять наше село гарним!

А просто зараз, закликаємо кожного вийти з власного двору та подивитись, що ваше домоволодіння дає у візуальний образ села. Красу чи смітник? Це відповідальність кожного.

    

 

home Думай глобально, дій локально