Восени в Бобриці відбулася прем’єра захопливої спортивної дисципліни – ЕквіТрейл!

Бобриця > Новини Бобриці > Восени в Бобриці відбулася прем’єра захопливої спортивної дисципліни – ЕквіТрейл!

Запах ранкового лісу, шурхіт листя, супровід різноголосого хору пташок... Швидкість… Вітер в обличчя... Втоми немає, лише азарт.  І невблаганний зворотній відлік на годиннику. Азимут на 30 градусів. Десь поміж цих дерев має бути Відмітка – цифровий код на листі паперу, схований від необізнаного ока пересічного туриста. 

Минулого року Всеукраїнська федерація кінноспортивного туризму запустила новий, надзвичайно драйвовий формат, який об’єднав шукачів пригод на конях, велосипедах та своїх двох. Результат перевершив очікування: те що почалося з ідеї, з простого експерименту зробити своє дозвілля не лише цікавим, але й корисним, переросло в справжній тренд.

Отже,  по порядку. Що таке Рогейн? Це вид спорту родом з Австралії, який поєднує стратегію, тактику, навігацію пересіченою місцевістю та фізичну витривалість.  Іншими словами, це різновид спортивного орієнтування, який має певні особливості. ЕквіТрейл-Рогейн, або Еквірогейн, як ми його називаємо, є похідною дисципліною від класичного Рогейну за дещо спрощеними правилами. Існують тригодинні, шестигодинні, дев’ятигодинні та добові гонки.

Основна мета: за обмежений час «взяти» якомога більше Відміток. Тобто знайти їх за допомогою карти і сфотографувати як доказ. При цьому, українськими правилами дозволяється користуватись будь-якими засобами геолокації. Відмітки мають різну «вартість», залежно від відстані та складності розташування, а взяти їх всі – практично неможливо за відведений час, отже,  тактика – важлива складова успіху.

Як відбуваються змагання? Ви реєструєтесь онлайн та приходите у Штаб в зазначений день і час. За годину до старту розміщено велику паперову мапу зі вказаними Відмітками, їх номерами та вартістю у балах. Вам видається така ж само мапа, але порожня, на яку ви власноруч переносите КП. Маршрут і порядок взяття Відміток кожен учасник планує самостійно. Від точності ваших креслень та обраної тактики гонитви залежить те, наскільки довго ви блукатимете запашним лісом в пошуках пригод, адже, народна мудрість, що віщувала: «За дурною головою і ногам горе», була саме про Рогейн. Велосипедистам варто зосередитись на далеких КП, до яких можна дістатися асфальтом. Тут вони мають беззаперечну перевагу перед кіннотою та пішими шукачами екстриму, які, скоріше за все, зроблять акцент на кількість, а не на бали. Беззаперечна перевага кінноти полягає в тому, що кінь завжди знайде дорогу додому, а відтак ви не заблукаєте. Так, чи інакше, ви маєте повернутися на фініш не пізніше зазначеного часу і надати фото докази того, що ви побували на КП: у кадрі має бути відмітка і якась ваша характерна особливість (частина велосипеда, вухо коня, рукавичка тощо). Судді рахують лише кількість набраних балів.

Восени в Бобриці вже відбулася прем’єра цієї захопливої спортивної дисципліни. До нас приїхали учасники з різних частин Київської області, в кінному класі виграв бобричанин Ярослав Безверхий на жеребці Іліс. Змагалися загалом у кількох класах дистанцій: кінний, вело, піший. Щоб зробити дистанцію цікавою, ми запросили спеціаліста-орієнтувальника  з Тетеріву Костянтина Борисова. На фініші, окрім призів від нашого спонсора магазину Хеппі Хорс, на стомлених учасників чекала смачнюча рибна юшка.

В Бобриці навесні 2019 року планується змагання з Рогейну не лише у індивідуальних класах, але й сімейних та дитячих заліках. Приєднуйтесь!

 

    

Леся Гордієнко,

Власниця кінного – спортивного центру

«Arion Endurance Stable»

home Думай глобально, дій локально