Перші об’єкти туристичної галузі в Бобриці

Бобриця > Новини Бобриці > Перші об’єкти туристичної галузі в Бобриці

Заробляти гроші, не знищуючи природні ресурси, а зберігаючи їх як велику цінність – такий вибір Бобриці. Останнім часом екологія набирає все більшу важливість та значущість, люди готові витрачати гроші на здоровий спосіб життя і відпочинок близько до природи. Три роки тому наша громада ініціювала проект розвитку економіки на основі екологічного і спортивного туризму «Долина двох рік».  Ось, вже маємо перші ластівки!

Сімейний апарт-готель «Заброди». Розташований на березі «другого» озера. Наскільки важлива здорова екологія для ведення бізнесу та власного мешкання – про це ми поспілкувались з власницею готелю, Оленою Палій: «Заброди» - це більше не готель,  а «зелена садиба». В ній головне – це фактор природи та здорової екології. Ми розташовані зовсім поруч з Києвом, містяни з швидко дістаються до нас щоб відпочити на природі. Найпопулярніше – на вихідні. Приїжджають і на більш довгий період - наприклад, цього літа у нас проживала родина два місяці. Піші або велосипедні прогулянки - уздовж каскаду озер, лісами та луками, споживання продукції місцевих виробників, участь в масових сільських заходах, відвідування місцевого музею та вивчення історії села – все це дає можливість переключитися на інший ритм життя, оздоровитись фізично та психологічно. Я вважжаю, що ми допомагаємо Бобриці набути статусу розвинутого, незвичайного та цікавого села, місця, яке хочеться відвідати чи оселитися в ньому. Наші гості – це вже частина спільноти, гуляють лісом, їздять велосипедами, створюють неповторну атмосферу курортного містечка. Крім того, всі наші гості залюбки купують продукти місцевих виробників, залишають гроші в магазинах, кафе. А ще ми маємо певні правила – прибирання, сортування сміття, поведінки, і слідкуємо, щоб ті, хто до нас приїжджають,  їх дотримувались.»

Бутік готель «Бобриця-Дача» з висоти пташиного польоту

Кінний клуб ArionEndurance. Розташований на вулиці Сосновій, має прямий вихід до лісових масивів.  Популяризаторами спортивного туризму в Бобриці є сім’я Гордієнків – хоча займатися ним можуть не лише спортсмени. Леся Гордієнко втілила в життя давнішню мрію – заснувати кінний клуб. Згодом додалась амбітна ідея провести перші в Україні TREC змагання – і це вдалось, не в останню чергу завдяки Бобриці: «Коні в першу чергу це натхнення, краса, статус та культура. Їх утримання коштує дорого, і якщо відноситись до них правильно, з любов’ю і турботою, то заробляти гроші на кінному спорті вкрай складно, хіба що на невиснажливих для коней тренуваннях (що ми і робимо зараз). Але цілком реально заробляти на супутніх послугах. Я планую розвивати зелений сільський туризм як бізнес. Добудувати готельний корпус і надавати комплексну послугу здорового відпочинку на природі: тренування верхи, спортивне орієнтування, майстеркласи з туризму, квести тощо. Зараз ми з родиною мешкаємо в Києві і сплачуємо податки за місцем проживання, але з наступного року переєстровуємось в Бобрицю, і платитимемо 5% податок з обороту в бюджет місцевої громади. Бобриця має унікальний природний фактор – ліса, луки, пагорби, озеро... Це дуже цінно.  Кінноспортивний туризм та змагання з дистанційних кінних пробігів мають відбуватися по красивим природним трасам, коні повинні долати складні рель’єфи. Крім того, тут живуть люди, які хочуть розвиватися, люблять спорт та здорове активне дозвілля – тому ми почуваємось в Бобриці потрібними, і це мене надзвичайно тішить. Я вбачаю тут величезний потенціал щодо втілення освітніх проектів у галузі кінного спорту та туризму. Плани в нас наполеонівські, а Бобриця - це вже бренд, з яким обов’язково все вдасться!»

Бутік готель «Бобриця-Дача». Територія готелю розташована в чарівному місці – між першою дамбою і лісом, просто на березі озера. Краса природи, спокій і тиша – візитівка готелю. Власники готелю – сім’я бобричан – колись закохались в чудову бобрицьку природу та вирішили оселитись саме тут. Згодом, побачивши, що місцева громада створює умови для розвитку рекреаційного напрямку, вклали заощадження в готель та ресторан. Місцеві жителі  також мають від цього неабияку вигоду: податки від нього надходять в бюджет села. Крім того, персонал готелю складається також з жителів Бобриці і навколишніх сіл. Працюють в готелі бобричани, білогородчани, кияни і мешканці Святопетрівського, шеф-кухар ресторану – з сусідньої Боярки. Так туристичний бізнес створює робочі місця близько дому.

Крім перелічених закладів, в Бобриці вже будуються ще один готельний комплекс і приватний пансіон для людей похилого віку. Кілька проєктів в розробці. Громада села змогла створити таку модель сучасного розвитку населеного пункту, коли природа, є не джерелом сировини на продаж чи знищується полями бетонних логістичних комплексів, а навпаки - найбільшою  цінністю. В збереженні природи тепер зацікавлені всі жителі, бізнес і місцева влада.  

    

Олена Палій, власниця апарт-готелю «Заброди».        Леся Гордієнко, власниця Кінного клубу ArionEndurance

home Думай глобально, дій локально