Перш за все - здоров'я! Вся правда про дим

Бобриця > Новини Бобриці > Перш за все - здоров'я! Вся правда про дим

Сміття, непотрібні речі та меблі здавати через КП або спеціальні служби – це вийде дешевше, ніж ліки, які потім доведеться купувати


Лікар Любов Кащук17 березня в актовій залі будинку культури Бобриці відбулась зустріч-лекція з лікарем Любов’ю Кащук.
Любов Олександрівна розповіла про основні чинники здоров’я. Цікаво було почути, що, виявляється, лише 10% нашого здоров’я залежить від лікарів, а 90% - від нас самих. Бо хворіємо по більшості від ліні, безрозсудності та неправильного способу життя, помалу вбиваючи самих себе, – це слова видатного хірурга Миколи Амосова.
Тому лікар, в першу чергу, зупинилась на неприпустимості спалювання сміття, листя, городніх залишків та обробленої хімікатами (лаками, фарбами) деревини - це призводить до потрапляння в повітря, яким ми дихаємо, отруйних газів та окислів, присутніх в димі.
Саме цей дим від дворових вогнищ, в яких навесні та восени люди звикли спалювати все непотрібне, несе загрозу здоров’ю людей.
Діти, люди похилого віку та ті, хто мають хронічні захворювання – найперші жертви отруйного повітря. Слід пам’ятати про це, вирішуючи, яким чином позбутися зайвої рослинної сировини або непотрібних речей.
Астма, недокрів’я (особливо у дітей), загострення захворювань серця та легенів, онкологічні захворювання та лейкемія – ось неповний перелік хвороб, ризик виникнення яких в десятки разів підвищує вдихання повітря з димом від дворових вогнищ.
Також Любов Олександрівна відповіла на особисті запитання односельців та надала поради людям похилого віку, оскільки присутні на заході бобричани були в основному саме такої вікової категорії.
Любов Олександрівна намагалась переконати односельців не позбуватись всього зайвого, накопиченого за зиму, шляхом спалювання, щоб не завдавати шкоди ані собі, ані іншим людям.
Сміття, непотрібні речі та меблі здавати через КП або спеціальні служби – це вийде дешевше, ніж ліки, які потім доведеться купувати.
З листя, подрібнених гілок та городньої сировини робити компост. Чисте дерево (необроблене хімікатами) добре просушувати перед спалюванням, тоді воно згорить швидко та майже без диму.
При виявленні паліїв – просити загасити вогонь та позбутися сировини цивілізованим шляхом. У разі потреби – викликати поліцію: таке спалювання заборонено Законами України «Про охорону атмосферного повітря», ст.. 16 та 22, Кодексу України про адмін порушення «Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків», ст.. 77-1, ст.. 152 та 82 КУпАП, ст. 50 Конституції України, п. 4.4.10 Правила Благоустрою і утримання території с. Бобриця.
Боротися за своє здоров’я та здоров’я своїх дітей - право та обов"язок кожної свідомої людини.

Лекція лікаря

 

home Думай глобально, дій локально