Новини проекту «Долина двох рік»

Бобриця > Новини Бобриці > Новини проекту «Долина двох рік»

4-го грудня в с. Дзвінкове в еко-комплексі «Перлина Дзвінкова» відбулось засідання робочої групи з формування Стратегії розвитку Київської області на 2020-2027 роки в напрямку «Туризм і рекреація».

Місце зустрічі робочої групи було обрано не випадково – с. Дзвінкове входить до території реалізації проекту екологічного і спортивного туризму «Долина двох рік» (Two rivers valley). Представники профільних підрозділів Київської обласної державної адміністрації, Української асоціації активного та екологічного туризму і багатьох територіальних громад області, прийняли запрошення ініціаторів проекту та еко-комплексу. Частину часу присвятили знайомству з проектом, цілями та соціально-економічним впливом. Під час обговорення було презентовано план розвитку туристичної інфраструктури проекту «Долина двох рік» на 2020-2027 роки. Першу частину проекту - інформаційні стенди та велопарковки було встановлено коштом місцевих бюджетів та бізнесу. Подальші витрати є більш суттєвими та потребують спільного фінансування з бюджету області і місцевих рад.

Першочерговим кроком буде маркування туристичних маршрутів, встановлення вказівників, превентивних та інформаційних стендів. За оцінкою ГО «Карпатські стежки», яка здійснювала реалізацію маркування туристичних маршрутів в Карпатах, вартість знакування становитиме 934 тис грн. Оскільки саме в грудні здійснюється збір пропозицій до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Київської області на 2021-2023 роки, крім цього заходу, додано ще 8 об’єктів туристичної інфраструктури. Зокрема памп-трек, перша черга набережної та оглядовий майданчик в с.Бобриця, набережні в с.Княжичі, с.Музичі та с.Забір’я, будівля туристично-інформаційного центру з музеєм в с.Бобриця.

Крім вищезазначених об’єктів до переліку ввійшли дерев’яні пішохідно - велосипедні містки та велодоріжки з твердим покриттям, навчальні тренінги та візити для представників малого і середнього бізнесу громад, що входять до території проекту «Долина двох рік». Також  внесена пропозиція щодо часткової компенсації процентів за банківськими кредитами за рахунок коштів обласного бюджету. Загальна сума заходів для співфінансування бюджетами області і місцевих рад за пропозицією склала більше 71 млн.грн. Окремо було зазначено про необхідність звернення до Ірпінського управління водного господарства від Бобрицької та Білогородської сільських рад щодо складної ситуації з шлюзами на р.Ірпінь. Наразі є проблеми з нормальним функціонуванням русла річки в межах цих сільських рад, через що вона потребує негайного вирішення.

 

Роман Іваненко

     

home Думай глобально, дій локально