Міклош Штець - учасник симпозіуму Bobrytsia Sculpture Village 2020

Бобриця > Новини Бобриці > Міклош Штець - учасник симпозіуму Bobrytsia Sculpture Village 2020

Міклош Штець – українській скульптор, Член Національної спілки художників України,заслужений майстер народної творчості України.

Народився в с.Вишкове Закарпатської області у 1953 році. У своїй творчості Міклош використовує технічні прийоми, що передавалися з покоління в покоління та які сягають корінням у вікову давнину історії краю, де народився скульптор.

Творчий шлях Міклоша Штеця - це постійний діалог з навколишнім світом, пластичне прочитання риторичних філософських питань і осмислення суті людського буття. Героїчне минуле України, тема козацтва - одна з важливих тем у творчості автора.

Проте, спеціально для проекту Bobrytsia Sculpture Village, автор створить незвичайну для свого стилю роботу, яка поєднає в собі особливості села та динаміку сучасного світу.

5 цікавих факторів про Міклоша Штеця:

- Міклош автор унікального проекту художньо-оформлювальних робіт в історико-культурному комплексі "Запорізька Січ" Національного заповідника "Хортиця". Він відродив форми й оздоблення, що були характерними для архітектури, інтерєрів і предметів ужитку в часи козацької доби в Україні, використовуючи місцеві форми народної, що мають давні традиції.

- У 1993 році опинився з тимчасовою виставкою в Канаді, проте залишився там більше ніж на рік! Митцю запропонували зробити іконостас для Греко-Католицької церкви у м. Вегревіль, який надихає відвідувачів і сьогодні.

- Твори Міклоша Штеця входять  до  колекції  музею “Україна”  міста Саскатун  (Канада), “Українського  музею”  у місті Сідней (Австралія).

- Понад  200  робіт автора поповнили колекції в  Україні, Угорщині, Польщі, Німеччині, Алжирі, Ізраїлі, США, Франції та Канаді.

- Учасник багатьох професійних художніх виставок в Україні, країнах Східної і Західної Європи, Канаді.

home Думай глобально, дій локально