Інтерв'ю з директором КП Бобриця

Бобриця > Новини Бобриці > Інтерв'ю з директором КП Бобриця

Розмова на чистоту

Інтерв’ю з Володимиром Будкевичем, директором Комунального підприємства «Бобриця».

Володимире, мешканці Вашого села вже практично забули про існування стихійних сміттєзвалищ, територія села виглядає охайною і доглянутою. Розкажіть, будь ласка, які послуги благоустрою надає КП «Бобриця» громаді села Бобриця?
Перш за все, це послуги з благоустрою території спільного користування. Два рази на рік, восени та навесні, ми обрізаємо дерева. Прибираємо дерева, які знаходяться в аварійному стані, слідкуємо за тим, щоб дерева не розросталися та не перешкоджали мережам. Підтримуємо в належному стані газони, клумби та інші зелені насадження в центральній частині села, слідкуємо за узбіччям доріг, скошуємо траву на узбіччях раз у два-три тижні.
Також ми забезпечуємо збирання та вивіз відходів від приватних садиб на офіційне сміттєзвалище в с. Крюківщина. Для цього з мешканцями укладено договори на вивіз ТПО. Послуга діє так: в усіх магазинах села мешканці можуть придбати спеціальні марковані сміттєві пакети вартістю 20 грн пакет об’ємом 110 літрів та 10 грн за пакет об’ємом 65 літрів сміття. Мешканці виставляють заповнені відходами пакети на узбіччя доріг біля своїх садиб, а трактор, проїжджаючи, збирає їх.

Збір пакетів здійснюється двічі на тиждень: у вівторок та суботу.

Цією зручною послугою користуються всі мешканці села Бобриця?
Переважна частина — так. Але, на жаль, є мешканці, які з різних причин не укладають договори, не користуються послугою вивозу сміття. Такі мешканці, як правило, виносять сміття у своїх пакетах і залишають його, наприклад, біля зупинок загального транспорту. Тому працівник КП змушений щоранку прибирати такі «нічийні» пакети.   Крім того, один раз на тиждень ми робимо контрольний обхід всього села — збираємо такі «забуті» пакети по всій території села. Тільки завдяки таким додатковим зусиллям вдається тримати село в чистоті.
Володимире, Ви здійснюєте дійсно комплексну послугу благоустрою території села. Але такий значний обсяг робіт вимагає фінансування. Чи беруть мешканці села участь у фінансуванні робіт з благоустрою громадського простору?
Так, мешканці на добровільній основі укладають договори на отримання послуг з благоустрою і перераховують за такі послуги від 50 до 250 грн, зважаючи на свої можливості. Мешканцями укладено 97 таких договорів.
Скажіть, будь ласка, чи застосовує КП так званий роздільний збір сміття, або, інакше кажучи, чи сортуєте ви відходи?
Наразі ми почали впроваджувати елементи роздільного збору сміття. Так, силами активних мешканців села регулярно організовуються акції збору вторсировини на мобільний пункт прийому. Контейнери для різних типів відходів розміщені на декількох майданчиках у центрі села. Однак КП на постійні основі поки що не використовує роздільний збір відходів. Це у наших найближчих планах.
А як щодо утилізації таких специфічних для села видів відходів, як зрізане гілля? КП пропонує якусь спеціальну послугу?
На сьогодні мешканці самостійно займаються утилізацією таких відходів своєї присадибної діяльності, як правило, шляхом спалювання.
Складно вирішується загалом у країні проблема будівельних відходів. До речі, вони становлять близько 40 % всіх відходів. А як Ви вирішили це питання в Бобриці?
Так, питання складне. Офіційні полігони, наприклад у Крюківщині, не приймають будівельне сміття. Тому КП тут нічим не допоможе. Але ми знайшли вихід. Один з мешканців слідкує саме за будівельними відходами, перебирає їх, відділяючи пластик і скло, а решту будівельного сміття пристосовує для вирівнювання дорожнього полотна, засипаючи ним численні ями на ґрунтових сільських дорогах.
Очевидно, Ви досягли значних успіхів у запровадженні комплексного підходу до благоустрою та утилізації відходів. Чи відчуваєте Ви, що мешканці стали більше цінувати чисте довкілля і сумлінніше ставляться до зменшення «сміттєвого» сліду своєї життєдіяльності на території громади?
Так, порівнюючи із ситуацією 3-4 роки тому, зміни разючі. Випадки появи нових стихійних звалищ сміття зменшилися в рази. Думаю, це результат спільних зусиль влади та громади. А до тих порушників, хто не хоче дотримуватися загальних вимог, ми почали застосовувати адміністративні заходи відповідно до чинного законодавства та прийнятих «Правил благоустрою території села Бобриця». Але буває так, що порушника вже не можна ідентифікувати, особливо це стосується узбіч доріг. Ось і нещодавно ми спільно з громадою провели толоку. Прибирали дорогу на Білогородку. На звалище додатково було вивезено 8 причепів сміття. Тому маю надію, що спільними зусиллями, використовуючи як переконання, так і адміністративний вплив, ми таки матимемо чисте довкілля.

   

home Думай глобально, дій локально