Інфраструктура Бобриці: реалізовані проекти 2018 року та плани на наступний рік

Бобриця > Новини Бобриці > Інфраструктура Бобриці: реалізовані проекти 2018 року та плани на наступний рік

Щороку на основі «Стратегії розвитку Бобриці до 2020 року» сільською радою розробляється та затверджується Програма соціально-економічного розвитку села та бюджет.  Про те, що вдалося зробити цього року та про плани на 2019 рік, розповідає у своєму інтерв’ю газеті «Наша Бобриця» Бобрицький сільський голова Олександр Король.

Пане Олександре, розкажіть, будь ласка, що з запланованого було реалізовано цього року? Інфраструктура

- Почну з будівлі будинку культури, в якій зробили капітальний ремонт: повністю замінили конструкцію даху і покриття, утеплили споруду ззовні, замінили всі вікна, зробили відмостку, змонтували пандус на вході до будівлі. Плюс реалізували проект з реконструкції, добудувавши крило, в якому розмістили сучасні санвузли. Тільки уявіть собі, споруда збудована ще у 1932 році, і тільки зараз в ній з’явилась вбиральня! Це проста, але важлива річ, які створює комфортні умови, перш за все, для наших дітей. Загальна вартість цих робіт склала майже 3 млн грн, реалізований проект був коштом районної субвенції.

Також ми зробили капітальний ремонт приміщення ФАПу. Замінили стару дерев’яну підлогу, яка тут була від часів побудови приміщення, вікна, добудували санвузол, замінили вхідні та міжкімнатні двері, оновили стелю й стіни. Тепер там немає старих порогів в проходах, вся поверхня підлоги рівна, пересуватись можна безперешкодно в тому числі й людям з інвалідністю.

Минулого року ми розпочали проект з безпеки дорожнього руху, особливо це важливо для вул. Білогородської, де проходить транзитний потік транспорту. Проте його реалізацію не змогли завершити у 2017 році через незадовільний стан дорожнього полотна. Навесні цього року за клопотанням бобрицької громади Київською обласною держадміністрацією зроблено поточний ремонт автомобільної дороги від Білогородки до Жорнівки, на території нашої та Княжицької сільрад. Відповідно після цього, ми змогли реалізувати заплановане: оновили дорожню розмітку на перехрестях, встановили додаткові знаки та обмежувачі швидкості, нанесли пішохідні «зебри» біля місць зупинок громадського транспорту.

Як і планували на 2018 рік, змонтували шість павільйонів зупинок по стороні, де розташовані посадкові майданчики в сторону Києва. В переважній більшості випадків наші жителі чекають транспорт саме по цій стороні, в зворотню сторону пасажири тільки виходять і відразу йдуть - тому там залишаться тільки майданчики з покриттям з ФЕМ. Матеріал виконання павільйонів: конструкція - нержавіюча сталь, сидіння - натуральне дерево, бокові стіни - калене скло, дах - темний полімер. Спецзамовлення спеціально під Бобрицю робили. Замовлення виконав Монастирищенський котельний завод (Черкаська область). Джерело фінансування - субвенція районного бюджету.

Вздовж вулиці Білогородської до повороту в центр  встановлено нове вуличне освітлення. Хочу звернути увагу, що проект унікальний для нас: вперше в Бобриці всю інженерію (електричні кабелі) було прокладено не на стовпах по повітрю, а за сучасними європейськими стандартами підземним способом. Освітлення буде світлодіодним, стовпи з оцинкованої сталі. Кошторис  склав 1,3 млн грн. Надалі плануємо паралельно до автомобільної дороги, на смузі шириною близько 20 метрів, зробити тут пішохідну та велодоріжки, озеленення – це майже 1 кілометр, а далі ця інфраструктура переходитиме на вул. Садову. Таким чином ми з’єднаємо початок села з його центром для комфортного пересування без автомобіля. Уявляєте, до магазину чи скверу можна буде безпечно прогулятись з дітьми, не виходячи на проїзну частину.

Також цього року розробили проект капітального ремонту дорожнього полотна по вулиці Сосновій. У 2019 році плануємо коштом субвенції його реалізувати. Ви спитаєте чому саме Соснова? - справа в тому, що ця вулиця з’єднує новий масив села з центральною частиною, там активно будуються і заселяються нові жителі, це вже сотні людей, тому нам їх треба з’єднати з громадою села. У 2019 році плануємо розробити проектну документацію на нову дорогу, що з’єднає вул. Соснову з вул. Шевченка. У нашої громади ще є перспективна територія розміром 3,5 га, на яку розроблений концептуальний план, передбачено будівництво амбулаторії та громадського простору зі скейтпарком найближчим часом і зарезервована територія під школу на майбутнє. Доречі, скоро плануються громадські обговорення по внесенню змін в Генеральний план села, запрошую всіх прийти – буде ще більше цікавої інформації.

Пане Олександре, у 2017 році провели конкурс на проект дитсадку-школи першого ступеня, визначили переможця, і що далі?

- Так, ескізний проект був, надалі ми виділили ділянку в натуру, змінили цільове призначення під землі освіти, замовили розробку проектно-кошторисної документації, отримали технічні умови,  містобудівні умови і обмеження. Фінансуємо розробку документації повністю коштом сільського бюджету. Цей пакет документів необхідний для отримання фінансування від ДФРР, до кінця грудня маємо подати заявку, сподіваємось отримати фінансування у 2019 році і почати будівництво.

А що з перехрестям в центрі села?

- Непроста ситуація - через помилку проектантів, фізичний обсяг робіт виявився більшим, ніж було передбачено, і наприкінці 2017 року вдалось реалізувати тільки «чорнову» частину. На решту ми замовили корегування до проекту, подали на отримання субвенції в обласну раду, проте через складну політичну ситуацію, кошти так отримати і не вдалося. Плануємо завершити перехрестя весною 2019 року.

Є у нас цього року приклад співпраці сільради і небайдужих жителів по розвитку інфраструктури.   Не на все вистачає грошей в бюджеті. Власним коштом жителі вулиць Набережній та Ірпінської профінансували вуличне освітлення на своїх відрізках вулиць.

Взагалі, це тільки частина інформації. Докладніше про реалізацію плану соціально-економічного розвитку Бобриці за 2018 рік та плани на 2019-ий можна дізнатись під час загальних зборів громади села, які відбудуться в суботу 22 грудня о 16:00 в актовій залі Будинку культури Бобриці. Тож, будь ласка, приходьте на щорічне звітування сільського голови, приймайте участь у житті села, вносьте пропозиції - я відкритий до діалогу та чекаю на зустріч з мешканцями нашого села, - підкреслив сільський голова.

   
Інфраструктура     

 

Коментар завідувачки ФАПу Філіпчук Людмили:

 «Працюю тут вже 43 роки, з 1975-го. Звикла до старих кривих стін та підлоги, протягів, несправних дверей, відсутності туалету в приміщенні…  І тут такі кардинальні зміни, здається прості, але тепер стало дуже зручно та приємно працювати. Навіть з іншим настроєм йдеш на роботу і пацієнтам приємно тут перебувати. Знаєте, це дуже важливо, коли людям комфортно, навіть, якщо вони завітали до нас кілька хвилин». 

home Думай глобально, дій локально