Дороги на масиві "Ромашкове поле"

Бобриця > Новини Бобриці > Дороги на масиві "Ромашкове поле"

Жителі нових вулиць часто питають, "що робити, щоб у нас з'явилась дорога?" Відповідь у реальній бобрицькій історії від Романа Іваненка:

"Все розпочалось в 2015-му році з перемовин із власником кількох десятків земельних ділянок. Історія коли поза межами Бобриці у двохтисячних роздали сотні гектар безкоштовної землі під контролем чиновників з районного управління земельних ресурсів (так, гарантованої Конституцією, але не всім...) залишилась в минулому, а можливості для будівництва нормальної інфраструктури треба шукати зараз. Домовились, що він віддає дві ділянки в обмін на 2км влаштування основи для дороги із залишків будматеріалів по вул.Сосновій. У 2017 році коштами 25-ти людей на частині вулиці  на основу вклали покриття з асфальтної крихти (суміш із бітумом), вартість робіт склала 700 тис грн. А вже в 2019 році проведено "капітальний ремонт з влаштуванням фінального шару асфальту" довжиною 1.4 км. Вартість робіт склала 3млн. грн., з них 15% профінансовано бюджетом села, решта - кошти обласного бюджету. 

Зібраними коштами на останньому етапі (через добровільні внески до фонду ще понад 30-ти жителів) профінансовано встановлення дорожніх знаків, проектні роботи на 2020 рік та благоустрій вздовж нової дороги (під покос трави трактором КП "Бобриця"). Загалом участь у фінансуванні прийняли 59 жителів, кошти тих, хто живе на масиві склали близько 30% витрат, близько 10% - бюджет Бобриці, решта - гроші обласного бюджету. Такий собі варіант спільнокошту." 

Тому всім, хто має бажання і енергію для організації на своїй вулиці спільного проекту для влаштування асфальтного покриття, пропонуємо таку логіку дій: 

 1) влаштовувати "чорнову дорогу" самостійно з твердим покриттям з "асфальтно-бетонної крихти"

2) ініціювати в сільській раді розробку проекту на капітальний ремонт з влаштуванням верхнього шару, перевага надається вулицям з транзитним рухом з центру Бобриці (проїзд з центру села на сусідні вулиці)

3) за наявності можливостей, коштами сільського бюджету та бюджетів вищих рівнів (співфінансування) влаштовується фінішний шар асфальту

home Думай глобально, дій локально