Бобрицький ліс під загрозою

Бобриця > Новини Бобриці > Бобрицький ліс під загрозою

З літа 2015 року жителі Бобриці стали помічати збільшення частоти горіння бобрицького лісу, за який відповідальна Боярська ЛДС. З тих пір громада тримає справу на контролі й розробляє план дій по боротьбі з незаконним підпалюванням лісу та подальшою вирубкою здорових дерев.

                

Так, останні горіння були 9 та 14 листопада. Підпал за допомогою шин засвідчив Дмитро Шелковенко. Він побачив що працівники Боярського ЛДС кидають дві-три автомобільні покришки в кожну купу відходів(гілки, некондиційна деревина) і палять їх . Якщо врахувати що в кожному лісовому кварталі таких куп до двох десятків, то це тягне на екологічну катастрофу в межах всього лісу. Є логічне запитання, навіщо його взагалі спалювати? Жителі Бобриці провели експеримент, розібрали тільки чотири купи відходів, вийшло три причепи дров! Які пішли родинам мобілізованих селян. Якщо придбати  обладнання для переробки відходів на паливні брикети чи виготовлення мульчі, це додаткові кошти для державного підприємства. Так вже роблять комунальні підприємства в Києві та інших містах. Дуже часто зрубані стовбури дерев так і залишаються гнити в лісі. Це вже вандолізм.

Іншу коментує житель села Роман Іваненко: «14 листопада в 8.30 загорівся ліс. Поки бігли з Павлом Коровицьким виникло ще 3 джерела, стало зрозуміло, що система. На місці виявили "бригаду" з трьох чоловік. Визвали 102, підпал лісу.

По суті: ці троє не мають документів. Приїхав лісник, за них "вписався", на камеру слідчої групи сказав, що вони "найняті ним". Потім зрозумів що обмовився, але думаю істина якраз така. Постійно намагались відвести в сторону від суті порушення і розповісти, що документи на санітарну рубку в них є. Але в заяві і поясненнях ми фіксували інше - нанесення шкоди лісу шляхом підпалу і механічних пошкоджень. Рештки після рубки бригада комерсантів складає в стороні від просіки, так зручніше. Потім коли рубка закінчується, за 100 грн. в день (думаю готівкою - ще з'ясуємо), бригада з трьох гастарбайтерів чистить рештки. Там де склали - під деревами і підпалюють. Або лінь, або навмисне, щоб потім пошкоджене дерево і зрубати (санітарна рубка -2). 

В сухому залишку: заяви написані про правопорушення, слідча група відеофіксацію зробила, пояснення відібрала. В понеділок лісники привезуть документи по самій санітарній рубці. Мета - довести до суду. Чи кримінальне, чи адміністративне правопорушення, визначиться в процесі.»

Подія також була зафіксована журналістами, а на телеканалі «Україна» матеріал увійшов до випуску новин від 19.11.2015 р. Репортаж можна подивитися можна за посиланням з 4 хвилини: http://sobytiya.tv/ru/episode/40345/

В продовження події Катерина Котлярська доповіла всім жителям Бобриці про розмову, що відбулась 20 листопада 2015 року з головним лісничим Боярської ЛДС – Максимом Леонідовичем: «Тільки що ми з Дмитром Шелковенко і Сергієм Захаренко спілкувалися з головним лісничим Боярської ЛДС. З ним були наші лісники - Віктор Анатолійович і Олександр.

Наш ліс, заради якого сюди з міста переїхало безліч людей, побудувавши гарні будинки, дійсно знищується. Можна сказати, він тане на очах. Зупинити вирубку ми не можемо (поки що). Але ми можемо припинити вандалізм - спалювання зрубаного сухостою та гілок під живими деревами (після чого вони стають мертвими), обдирання дерев лісозаготівельними машинами (без заліковування цих ран), накидання сміття в процесі рубки (як пояснив наш лісничий - ці купи гілок все одно будуть спалюватися, ось робітники і кидають туди пляшки).

Після того, як ми пояснили, що ліс потрібен не тільки нам трьом, що ми - всього лише представники Бобрицької громади; що громада кипить обуренням і готова ось-ось вибухнути; що якщо в обіцяний термін (1 тиждень) обдерті дерева не будуть загоєні, сміття прибране, сухостій відсунутий від живих дерев - то ми влаштовуємо під їх боярським офісом пікет, куди запросимо і телебачення, і журналістів - розмова пішла зовсім по-іншому. Максим Леонідович пообіцяв виконати всі наші вимоги, крім припинення спалювання зрубаного сухостою (начебто це прописано інструкцією), але сказав, що палити будуть так, щоб не псувати дерева. Крім того, сказав, що наступного року рубати будуть в два рази менше. Запропонував дзвонити йому при виявленні будь-якого нового порушення.» Після зустрічі працівники ЛДС покришки забрали, подряпані дерева зафарбували на одній ділянці, сміття не прибрали.

Всього Боярське ЛДС «опікується» 17 500 га лісу. Обсяг річних рубок - 120,000 куб.м. деревини. Це еквівалент 400 га лісу. Тобто кожного року "дослідницька" структура вигризає 400 га соснового лісу віком 60 років. Лісополоса, що підпорядковується Боярскому ЛДС є екологічним коридором міжнародного значення, яким птахи облітають під час міграцій Київ (про це є наукові праці і рішення облради, докладніше можна ознайомитися тут ).

home Думай глобально, дій локально